Ročník 2003

Webmaster

Třetí kolo Podhostýnské hasičské ligy 2009 - 6.6.2009 KAROLÍN
Autor: Roman Skácel  10. 06. 2009
     V sobotu dopoledne 6. 6. 2009 se konal na Karolíně IV. ročník soutěže v požárním útoku družstev mužů a žen s názvem „ O pohár obce Karolín“. Tato soutěž byla stejně jako v loňském roce zařazena do seriálu soutěží Podhostýnské hasičské ligy a v letošním roce to bylo již třetí kolo. Na karolínský kulturně-sportovní areál se sjelo na 24 družstev mužů a rekordních 14 družstev žen, aby se pokusilo odvést vítězný pohár.

Soutěž začala v 10,00 hodin nástupem družstev a po něm následovala krátká porada velitelů a rozhodčích. V 10,15 hodin se začal na základně připravovat první tým, zástupce bývalého zlínského okresu, a to SDH Mirošov. Útok se jim ale nepovedl dle jejich představ a výsledný čas 25,22 sec (LP 20,35 sec) stačil nakonec až na 18.místo. Jako druhý se na start chystal domácí „A“ tým, který pod tlakem domácího prostředí nezklamal a s výsledným časem 18,81 sec (LP 18,62 sec) skončil na 2.místě.

Následoval útok družstva Kvasice B, které ale bohužel svůj útok nedokončilo. Další útok v podání Nové Dědiny byl velmi povedený a jejich výsledný čas 18,97 sec (PP 18,59 sec) znamenal bronzové 3.místo.

Po tomto týmu se chystal na start další aspirant na přední umístění, a to SDH Přílepy. Po drobném zaváhání při „nalívačce“ se časomíra zastavila s časem 19,07 sec (LP 18,90 sec) což nakonec stačilo na neoblíbenou „bramborovou“ 4.příčku. Pěkný útok předvedl tým SDH Ludslavice, ale prostřik na pravém proudu a výsledný čas 20,36 sec (LP 18,25 sec) bral 6.místo.

Jako 10. družstvo v pořadí se chystal SDH Pravčice, které letos ukazuje, že určitě patří mezi špičku ligy. Jejich čas 21,23 sec bohužel po zaváhání pravého proudaře sice stačil až na 12.místo, ale na LP čas 17,91 sec, prostě smůla.

Podobně skončil také další zástupce zlínského okresu SDH Držková, kdy také na LP svítilo 17,96 sec, ale PP 21,58 sec a 13. místo. Velmi očekávaný výkon diváky byl útok SDH Rychlov. V průběžném pořadí PHL 2009 vedoucí tým se chystal na start jako 12. Opět velmi kompaktní útok nakonec skončil s časem 18,43 sec (PP 17,45 sec) což stačilo na 1. místo a upevnění si vedoucí pozici v průběžném pořadí.

Nejvíce sledovaným týmem byl tým SDH Vrbětice. Průběžný vedoucí VC OSH Přerov 2009 a Zlínské ligy v pož. sportu letos rozjel sezonu ve velkém stylu a není divu, že většina družstev v tipování na vítěze uváděla právě tento tým. Źluto-bílo-černou lavinu ze zlínska však na Karolíně opět, stejně jako v loňském roce, zastavila chybička strojníka na spojích hadic a bohužel svůj útok nedokončili.

Podobně dopadl i další zlínský tým, a to SDH Hřivínův Újezd, kterého tentokrát zklamal nenašroubovaný košík.

Do první pětice se ještě dostal tým SDH Vítonice, který s časem 20,35 sec (LP 19,31 sec) získal cenných 6 bodů do PHL.

Týmy z druhé poloviny startovní listiny jako Počenice, Tučapy, Bílany, Dobrotice již nezamíchaly pořadím na předních místech, ale i přesto ukázaly, že mají na to předvést solidní výkony.

Po malé přestávce na posunutí terčů mohla začít kategorie žen, ve které se sjelo celých 14 družstev. Jako první se na start chystal tým žen SDH Karolín B. Tento tým startoval teprve na druhých závodech, a tak nervozita byla znát na každé tváři. Výsledný čas 26,44 sec (PP 24,58 sec) znamenal 11. místo.

Po nich se začal chystat SDH Loukov. Úřadující držitel rekordu trati v Karolíně z roku 2007 chtěl minimálně sáhnout na stupně vítězů, což jim ale nakonec čas 20,65 sec (PP 20,56 sec) nezaručil a skončili těsně pod ním na 4. místě.

Třetím ženským týmem na základně byla druhá domácí sestava SDH Karolín A. Tomu se útok podařil o něco lépe než „sokyním“ z B a čas 23,93 sec (PP 23,30 sec) bral 8. místo. Další útoky v podání žen SDH Vrbka, Nová Dědina a Nětčice A svými výsledky nepromluvily do pořadí v první osmičce.

Do té se tentokrát nedostalo ani favorizované družstvo žen SDH Pravčice, které po problémech na sání skončilo svůj útok s časem 25,24 sec (LP 24,18 sec) a patřilo jim za to až 9. místo.

Nedařilo se ani úřadujícím mistryním PHL 2008 týmu SDH Rychlov, které v upravené sestavě kvůli zranění, dokončilo svůj útok s časem 22,74 sec (PP 21,78 sec) a skončilo na 7. místě.

Jako další se na start chystal tým žen SDH Tučapy. Také velmi kvalitní družstvo předvedlo, že je potřeba s nimi počítat na předních místech a jejich čas 20,33 sec (LP 19,64 sec) stačil na stříbrnou 2. příčku. Velmi pěkný útok předvedl také tým žen SDH Nětčice B, který zná dobře závodní půdu na Karolíně a s časem 20,61 sec (LP 20,21 sec) bralo bronzové 3. místo. Do první šestice se dostal také tým SDH Prusinovice, který v zářivě fialových dresech dokončil svůj útok v čase 22,04 sec (PP 21,32 sec) a tedy 6. místo. Velkým překvapením pro domácí pořadatele a zároveň velmi ceněným byla účast vzdáleného družstva žen SDH Petrov z Hodonínska. I tento tým ukázal, že na jihu moravy se umí běhat solidní časy a jejich výkon 20,82 sec (PP 19,78) jen o malinko nestačil na „bednu“ a znamenal 5. místo. Jako poslední se na základnu připravoval tým žen SDH Rymice. Průběžný vedoucí PHL 2009 před tímto závodem chtěl určitě ukázat, že ne náhodou se na tomto místě nachází. Zkušené a ostřílené hasičky z Rymic ukázali všem, že umí zaběhnout čas pod 20 vteřin a výsledný čas 19,72 sec (LP 17,95 sec) stačil nakonec na metu nejvyšší. Tímto útokem byla ukončena soutěž a po 30-ti minutové přestávce bylo provedeno vyhlášení výsledků a předání cen.