Ročník 2003

Webmaster

Závěrečná soutěž PHL 6.9.2008 ve Vítonicích
Autor: Vít Novák  30. 09. 2008
     Bylo sobotní odpoledne 6.září a teploměr atakoval hranici 30°C. Ve 13:15 začal nástupem družstev již XXIII.ročník soutěže v požárním útoku mužů a žen " O putovní pohár starosty SDH Vítonice " Do závěrečné soutěže Podhostýnské hasičské ligy 2008 bylo přihlášeno 19 družstev mužů a 6 družstev žen nejen z kroměřížského, ale i okolních okresů! Trať byla jako obvykle na rychlém asfaltu a za nástřikovou čárou čekaly na proudaře terče od SDH Pravčice.

Po nástupu a poradě velitelů družstev s rozhodčími se v 13:30 mohl začít připravovat na základnu první tým mužské kategorie z SDH Radkova Lhota z okresu Přerov. Dobře rozběhnutý útok ale zastavily nespojené hadice C pravého proudaře, takže to byl první a hned nedokončený pokus.

Jako druzí vyběhli na soutěžní trať hasiči SDH Bořenovice (průběžně 2. místo v lize), ale rozpojené hadice B zhatili naději na dobré umístění. Výsledný čas 37.88 a 14. místo.

Jako třetí běželi hasiči SDH Počenice, ale nedotažené hadice proudařů neumožnili zastavení časomíry sestříknutím terčů a tedy neplatný pokus.

Kluci z Nové dědiny předvedli hezký útok s vyrovnanými sestřiky a výsledný čas 18,23 (PP 18,13)je zařadil na konečné 6. místo.

Se startovním číslem 5 vyběhli v lize průběžně první muži SDH Rychlov. Hezký čas 17.74 (LP 17.51) na vítězství nestačil a bylo z toho krásné 2. místo.

Útok mužů SDH Tlumačov byl s chybami a výsledný čas 36.19 (LP 27.77) a ve výsledkové listině byl na 13. místě.

Domácí muži SDH Vítonice se startovním číslem 7 se na trať vrhli s velkou vervou, ale hodně rychlá voda nenechala proudaře doběhnout až k nástřikové čáře a tudíž výsledný čas 22.28 (LP 18,59) znamenal až 12. místo.

Startovní číslo 8 nepřineslo mnoho štěstí mladému družstvu SDH Zahnašovice, které časem 45.41 (LP 24.70) obsadilo 15. pozici. Družstvu SDH Dobrotice s velkým prostřikem na levém terči se zastavila časomíra na 19,80 (LP 17,97) a tedy 10. místo. Ani další team SDH Pravčice nepředvedl útok na který jsme zvyklí a po nezapojení hadic C to byl na soutěži již třetí a poslední neplatný pokus.

S jedenáctkou ve startovní listině se do toho řádně obulo mladé domácí družstvo SDH Vítonice B a čas 19,38 (PP18,56) znamenal krásné 7. místo.

Hasiči SDH Babice (okres Vsetín) pěkně doběhli až téměř k nástřikové čáře a s časem 18,15 (LP 17,50) se umístili na bronzové pozici.

Třináctka přinesla štěstí mužům SDH Ludslavice, kteří jedním za svých nejlepších časů 18,15 (PP 17,86) obsadili čtvrté místo.

SDH Tučapy se čtrnáctkou zrazily terče v čase 19,45 (LP 18,72) a tedy 9. místo.

Pro pomyslné zlato si doběhli kluci SDH Kunovice ze vsetínského okresu. Jejich velmi rychlý útok zastavil časomíru na výborném čase 17,43 (LP 17,25).

Dorostenci Dobrotice B obsadili 16. místo s časem 57,02, když pravý terč hodili 21,72.

Družstvo Karolína (třetí v lize) jistě litovalo velkého prostřiku pravého proudaře s časem 18,19 když levý teč byl sražen nejrychlejším časem této soutěže 17,14. ve výsledkové listině to znamenalo 5. místo.

Předposlední muži SDH Přílepy s časem 19,70 (PP 18,83) zapisovali 9 .místo.

Jako poslední v kategorii mužů se do boje s neúprosnou časomírou vrhli hasiči SDH Podhradní Lhota, kteří se s časem 20,30 (PP 20,16) umístili na 11. místě.

Po krátké přestávce na zkrácení trati započala soutěž pro ženy!

Jako první vyrazily pokořit terče v co nejkratším čase dorostenky SDH Kunovice z okresu Vsetín.  Výsledný čas 21,67 (PP 21,48) však stačil na 4. místo.

Jako druhé zaútočili na nejlepší čas holky SDH Loukov, kterým se po znovuzapojení hadic B podařilo dokončit v čase 34.36 a obsadili poslední 6. pozici

Ženy SDH Rymice asi litovala velkého prostřiku levé proudařky s časem 20,18 když pravý teč byl sražen nejrychlejším časem této soutěže 18,05. Ve výsledkové listině to znamenalo 3. místo.

Jako čtvrté startovaly žena SDH Tučapy a časem 20,01 (PP 19,42) braly stříbrnou pozici.

Děvčata SDH Prusinovice s časem 22,64 (LP 20,40) skončili na 5. místě

Děvčata SDH Rychlov si i v této závěrečné soutěži ligy doběhly pro prvenství v čase 19,87 (LP 18,55).

Než byly spočítány výsledky, byl na 2B hadice předveden útok ALL STAR TEAMů mužů a žen poskládaný z nejlepších letošních hasičů, podle hlasování jednotlivých soutěžních družstev…

Poháry pro nejlepší trojici družstev obou kategorií. Takže vítězkami soutěže ve Vítonicích v ženské kategorie se stalo družstvo SDH Rychlov (19,87), druhé místo patřilo SDH Tučapy (20,01) a třetí místo pro SDH Rymice (20,18), všechna z kroměřížského okresu. Pohár za vítězství mužů putoval do rukou SDH Kunovice VS (17,43), pohár za druhé místo do SDH Rychlov KM (17,74) a třetí odvezli SDH Babice (18,15).

Závěrečný nástup a předání cen nejen nejlepším družstvům soutěže ale také vyhodnocena celá „Podhostýnská hasičská liga“ a předání putovních pohárů a pohárů za umístění. Podrobné rozepisování celkových výsledků zde nemá smysl, jelikož souhrnné tabulky naleznete na www.firesport.cz v levém sloupci.

Oba putovní poháry za vítězství v lize odvezli hasičky a hasiči SDH Rychlov.

Po vyhlášení výsledků Podhostýnské ligy 2008 létaly vzduchem špunty sektů a dělali se pamětní fotky :-)

Jak jsem již uvedl na začátku tohoto článku, trať byla na rychlém asfaltu, což se projevilo i pátým nejlepším časem mužů letošního ročníku Podhostýnské hasičské ligy (podle statistiky PHL 2008 v Diskusi PHL na www.firesport.cz) . Všem družstvům děkujeme za účast a na  XXIV. ročníku této soutěže v září roku 2009 se těšíme nashledanou.